Pokud jste staré držgrešle jako já a uvažujete že byste koupili buďto jen přímočarku a nebo jen mafla a řezali to všechno jedním nástrojem a ušetřili, na to zapomeňte. V době stavby se tu hodí jeden, tu druhý. Přesvědčil jsem se pak při vlastní stavbě že těch pár ušetřených stovek za to nestojí.Nejprve dejte nohy (4 kusy dřeva 0,15m dlouhých) do roviny se zbytkem vzniklé kostry základu psí boudy. Poté, co je zarovnáte, přiložte je ke výše zmíněným (prvním) 2 ks dřeva, upevněte je k sobě hřebíky či kvalitním lepidel anebo obojím. Nyní sestavíte celý základ pro psí boudu, a to dle náčrtku výše. Přibijte hřebíky. Ujistěte se, že přední a zadní kusy (ty kratší) dřeva překrývají ty boční (ty delší). Zkontrolujte, zda vzniklý rámec sedí s přichystanou deskou na podlahu. Pokud ano, můžete pokračovat dále. Případně desku zmenšete do příslušných rozměrů. Ruce jsem si nakonec neuřízl, to je dobrá zpráva. Bouda existuje, to je další dobrá zpráva. Nevypadá úplně hnusně. Dokonce i ten pes tam vlezl. Tak jdem kouknout na fotky.Doufám, že vám návod a načrtnuté rozměry boudy pro psy dodaly potřebné informace. Je mnoho způsobů, jak psí boudu postavit. I v návodu nechávám mnoho věcí na vás. Je to tak lepší. Každému se přeci líbí něco jiného.
Budu mluvit o průměrných rozměrech psí boudy, pro průměrného psa. Pes se musí v boudě bez problému otočit, je dobré, když si může i sednout. Ovšem výška psí boudy za vchodem nesmí být nižší než výška psa (změřená od země ke kohoutku u stojícího psa).Poznámka z provozu: Sundavat střechu bez pantů při čištění je nutné ve dvou lidech a osoba menšího vzrůstu s tím má docela problém to uzvednout.Wir haben gerade eine große Anzahl von Anfragen aus deinem Netzwerk erhalten und mussten deinen Zugriff auf YouTube deshalb unterbrechen.
Jak postavit psí boudu. Recepty Prima nápadů. Psí bouda s přístřeškem pro chvilkové uklizeni psa před návštěvami - Продолжительность: 1:38 Luděk Karvay 9 892 просмотра A taky už je vidět střecha. Zase se začne plackou. Změřte si vnitřek hotové boudy tak, aby střecha zapadla "jak prdel na hrnec"! Samotný skelet bez palubek se dobře drží v ruce, později se to blbě zkouší. Když jste si jistí že střecha pasuje, z jedné strany se pobijí palubky jako vnitřek střechy.Níže přikládám náčrtek psí boudy. Počítá se v něm se dvojitou podlahou. Tím se zvýší izolační schopnosti a celkově pevnost. Stojny jsou rozmístěny následovně. Přední stojna je umístěna tak, aby zároveň tvořila i rám dveří. Jelikož dveře mají být 30x 60, tak jsem je umístil asi 33 od sebe počítaje že tam ještě přibydou nějaké lišty, ze kterých jsem nakonec upustil, ale říkal jsem si že zúžit se to dá vždycky, rozšířit těžko, leda pak psovi nasadit dietu aby tam prolezl. Protože dělat vyřezávání palubek, cpát do toho polystyren a pak zadělávat hranu jen kvůli několika centrimetrům, to je blbost. Zadní stojnu jsem tam zase dal, aby se ty dlouhé vodorovné palubky neprohybaly. Dal jsem jí záměrně 1 metr od pravé hrany, protože polystyreny se dělají 1 x 0,5 metru tak abych ho musel míň řezat. To že přední a zadní prostřední stojna nejsou v zákrytu vůbec nevadí, na funkci živočicháře to nemá vliv. No a ta ležatá co je uprostřed v podlaze, ta vlaje někde mezi těmi stojnami protože jsem měnil design za pochodu, ale neřekl bych že to bylo nějak konstrukčně důležité, naopak aspoň se tam nepotkávaly šrouby.
Stavba psí boudy svépomocí. Cíl. Byl jsem postaven před nutnost někde obstarat boudu pro bílého švýcarského ovčáka (BŠO). Finální rozhodnutí udělat si boudu sám padlo na základě týdenního bádání a zvažování a oslovování a po týdnu kreselní 3D modelu, který mě ujistil, že vím postup jak to.. V mém "hogo fogo" provedení tedy cena materiálu dosáhla bezmála 6000 Kč (něco přes 5000 Kč když vezmu že jsem použil zbytky asfaltu co byly jinak na vyhození). Zvažte při výběru nákupu i to, že například řetězec Bauhaus neměl problém, když mi zbylo celé balení palubek, mi to do určitě doby vzít bez řečí zpátky, jak je to jinde, nevím. Abyste někde tzv. "neušetřili" :-) Ta cena je ale včetně penetrace a pečlivého dvojitého nátěru včetně spodku a taky střechy.Střecha pobitá hřebíky "papíráky" kanadskou šindelí, co zbyla dvěma sousedům ze zahradních domků, tj. tvary desek nejsou dostatečně esteticky sladěné, tu kus obdélník, tu kus oblouček, tu kus záplata, umělec by omdlel, ale nám, vidlákům to za ty prachy nevadí :-) Jinak s tím ale bylo šíleně práce, nejlépe by bylo koupit metrový pás asfaltového pásu Šindelit r333h 449 Kč za 25m klubko a natáhnout ho. Bylo by rychlejší a asi i poddajnější. Ale co pak s těmi zbývajícími 20 metry že.Přepážku jsem tam nekreslil. To už by byl hrozný opruz. Navíc, s tím, jak jsem boudu dokončil, nějak jsem se i sžil z nářadím a dřevem a pak už jsem bych schopen i s metrem v ruce a po chvíli přemýšlení, celkem rychle spíchnout tu přepážku z hlavy. Nakonec jsem jí taky udělal zateplenou a to hlavně z důvodu že lépe drží formu.
Následuje zcela poslední krok pro dokončení základů, umístění svrchní desky - podlahy (může být i dřevěná, ale v praxi je lepší zvolit jiný dostupný materiál, který není náchylný na vlhkost). Jestliže deska nesedí rovně, zbruste (měl by stačit smirkový papír) vyčnívající místa. Jestliže počítáte s dvojitou podlahou, můžete ji nyní přidat napevno. Ovšem doporučuji nechat určitou mezeru mezi vrstvami a nechat vrchní část podlahy “volně” tak, aby se prostor dal průběžně čistit a pes byl izolovaný. Případně lze na druhou svrchní desku umístit např. koberec pro zvýšení izolace a pohodlí psa. Mimo jiné to je také vhodnější pro klouby psů. Práce na stavbě Než začneme stavět Základy Hydroizolace Vlhkost Zdivo Stropy Schodiště Omítky Podlahy Zateplování
Pak jsem nějak v zápalu práce zapomněl fotit. Práce totiž postupuje ze začátku jako šnek protože to musíte 30x přeměřovat. Skelet pak jde o trochu rychleji ale pořád se to vleče. No ale palubky ty už odsýpají jedna báseň, to obložení, přestože na plochu je toho daleko více a ze dvou stran trvalo snad kratší dobu, než ta placka na začátku. Takže hop, a je to zateplené a obložené. To jak mi to nahoře o 2 cm ujelo je vidět na krajním bočním prkně, které by teoreticky nemělo být šikmé. I když svého psa nadevše milujete, přírodní zákony hovoří jasně: je to zvíře, které by většinu času mělo trávit venku. Když mu ale venkovní azyl zpříjemníte pohodlnou a dobře zateplenou boudou, bude se v ní cítit možná ještě lépe než v pelíšku v předsíni. Jak takovou boudu jednoduše vyrobíte No ale nevadilo, holt jsem pak musel všechno přeměřovat a bylo to trochu pracnější než kdyby to bylo "trapně" rovné, rovně by to dokázal udělat každý, že. Tady už je i vyzkoušeno, že střecha sedne na boudu jak prdel na hrnec. Moje 2cm zakřivení jsem si pak dodatečně zdůvodnil jako že "to tak konstruktér vlastně chtěl", protože hříběčkovitý tvar boudy lépe odolává dešti.
Stavba psí boudy může být velmi snadná. Podle našich postupů s pokyny se naučte, jak postavit psí boudu ze dřeva. Stavba psí boudy je docela jednoduchá. Pamatujte, že bouda musí mít vhodnou velikost pro vašeho psa! Větší neznamená vždy lepší, protože psi se cítí nejbezpečněji v malém.. Nebudu vám soukat do hlavy přesné rozměry. Nechám vám volnou ruku na určení materiálu. Proto si předem celý návod přečtěte a následně nakupte potřebný materiál, raději více než méně. Zkuste využít svých známých, zda jím nepřebývá nějaké použitelné dřevěné desky apod. Nakonec třeba zjistíte, že vás celá stavba vlastně nic nestála. Leda trochu stresu a pár hřebíků :-)
Rovněž je třeba si uvědomit, že když si boudu necháte od někoho udělat, vyjde vás cena práce řádově minimálně tolik co stojí materiál, čili v tom případě si vemte cenu za materiál, vynásobte dvěma a budete mít cenu za boudu.Venku opřená střecha se zatepleným "kusem" vnitřku. O ní je opřená přepážka. Koukají kusy latí, po kterých se přepážka zasouvá. Pozor - v boudě musí být přepážka tak nízká, aby se těsně nad ní vešel celý vnitřek střechy ! Kdyby přepážka nebyla zateplená, ta horní část je kvůli vchodu 30x60 hodně oslabená a krátká na to aby přepážka byla stabilní. Takže by byla obtížnější na výrobu. Kromě toho, přepážka se stejně dělala ze zbytků latí a prken a polystyrenu, takže materiál neuškudlíte a naopak lépe zužitkujete zbytky.Rozhodnutí jsem nakonec udělal na základě zkušenosti z chovatelské stanice a to podle rozumného přístupu, kdy jsem mohl omrknout jak velkou boudu resp. kotec využívá psí máma daného štěněte a přímo vidět jak v ní vypadá a z toho vyplynulo, že vlastně asi fakt bude potřebovat boudu relativně velkou. Pro našeho BŠO to tedy byly vnitřní rozměry délka 120 + 30 předsíňka, šířka 80, výška 80. Vchod 30 x 60. Když jsem nakonec boudu viděl, přeci jen jsem se zhrozil, ale říkám si, že v nejhorším, kdyby pes byl jen v chodbičce, použiju půlku boudy jako zahradní domek na krumpáče. Vývoj konstrukce jsem začal nemotorně nějak takto: Myslel jsem si totiž původně, že stojny budou sloužit jako nožičky a že si tím ulehčím práci. Celá ta bouda by na tom ale asi nějak divně visela a konstrukce vypadala staticky chatrně. Potom se mi nelíbil sklon střechy, jak už jsem popisoval, měl by být menší. Následující by se asi i hůře realizovalo. Dolní latě jsem sjednotil a překopal rozměry boudy, na tomhle obrázku jsou ještě špatně. Stojny jsem původně měl proti sobě a nějak náhodně daleko. A dokonce podlaha měl být položená ještě před trámkama dolního skeletu, jak je vidět mezerou na obrázku níže. Bouda má dole latě, na kterých leží. Ty zajišťují, že bouda zespodu nebude uhnívat. Nakonec jsem to předělal a po několika dnech a návštěvě Bauhausu skelet vypadal takto - níže uvedený návrh už je finální verze. Как Поставить Рыболовные Сети под Лёд, чтоб НЕ УКРАЛИ! Немного СЕКРЕТА и ХИТРОСТИ
Rozměry každý zvolí takové, jaké uzná za vhodné, jelikož záleží hlavně na vašem psovi. Samozřejmě můžete zvolit pro malého psa velkou boudu, pokud mu chcete dopřát více prostoru. Určitě by nebyla škoda, si na papír nakreslit plánek s rozměry této boudy. Bude se vám hodit při postupu. Nejdříve jsem sestavil dolní rám, sešrouboval ho šrouby délky 80. Pozor v rohových oblastech se kříží a bude křížit hodně šroubů. Pod rám jsem pak ořízl OSB desky pero/dážka a sestavil je do jediné desky. Ušetřilo by hodně práce, kdybych věděl, že se prodávají i velké desky s rovnou hranou a použil jen jednu takovou. Na oříznutí je potřeba mafl, protože s přímočarkou rovný řez bude opruz a bude křivý.Největší opruz jak zakončit kraje. Asfalt se má tendenci lámat a odpadat, nějak jsem to nakonec tzv. zašmoulil. Pozor vezměte si rukavice, asfalt mi rozežral ruce jak jsem ho ohýbal a léčil jsem si prsty ještě týden poté. V rukavicích se ale blbě drží hřebík. Na zahradním domku se kvůli okrajům OSB desky dělá oplechování, protože to vítr jinak orve a střecha by šla do kelu. Oplechovat psí boudu mě ani moc nenapadlo a hlavně by se o ty plechové okraje děti i pes asi pořezali.
Než jsem se pustil do stavby svépomocí já, který v životě v ruce nedržel pilu, natož pak něco vyráběl ze dřeva, koukal jsem se, jestli boudu nekoupím nebo nenechám udělat. Видео, невод, удвоение 2722. Заика, казан, казна, кинза, наказ, изнанка 2723. Донос, невод, небосвод 2773. Марка, рамка, казарма 2774. Ведро, вепрь, дверь, древо, повод, провод, подворье 2775
Důležitá věc je poté vybrat si vhodné místo pro bydlení vašeho psa. Měli byste zvolit takové místo, kde si myslíte, že se váš pes bude cítit dobře. Měli byste se dívat do rohů zahrady, aby měl pes výhled po celé zahradě, ale také kvůli možnosti svého venčení. Jestliže se vašemu psovi nebude líbit v novém domě, musíte tomu dát nějaký čas, než si zvykne. Nabídněte mu příjemné zážitky v okolí boudy hraním, krmením a mazlením. Pes by se neměl cítit špatně, a proto pokud se mu po nějakých pokusech nebude chtít bydlet zde, zkuste nějaké jiné místo. Však jednou se mu líbit bude.Navíc, když děláte něco sami, výsledek, alespoň při nějaké té snaze bude lepší. Protože si boudu pro vašeho psa můžete uzpůsobit přesně na míru. Použít materiál, který preferujete nebo ten, který se hodí k vašemu domu nebo chatě. Nestavíte dům, není zapotřebí malta, cihly… Ale nebudu vám nic nalhávat, nějaký čas vám to zabere. Když budete chtít boudu pro psa i se zateplením, určitě si nechte volný čas přes celý víkend. V ČR jsou zimy hodně různé, jestliže nehodláte do boudy zavádět výhřev, resp. topení, bude zapotřebí v těch nejchladnějších dnech nechat vašeho psa či fenku doma, v teple.Také jsem slyšel střelecké návrhy typu, abych vzal staré palety a stloukl boudu z nich, když kolem budou palubky tak prý je jedno co je uvnitř, ale při představě jak z těch palet tvořím správnou velikost skeletu mě jímala hrůza, nevím jak by se toto dalo realizovat technicky.A můžeme pokrýt podlahu. 1 balík mi vyšel tip top. Nesměl jsem to uříznout blbě, jinak bych musel koupit celý další balík. To je nevýhoda více druhů materiálu.
Into Великий Из Бродячих Псов.BSD This website uses cookies. By continuing to use the website, you consent to the use of cookies. Lootdog.io Cookie PolicyClose Close Proč jsem se vlastně rozhodl pro stavbu svépomocí. Udělal jsem si 3D model, ze kterého mi vypadly délky prken a palubek. Z toho jsem si udělal tabulku s rozpisem co koupit za materiál a z toho mi zase vypadla celková cena za materiál. Stálo mě to tolik času, že kdybych boudu koupil, podle mě hodně ušetřím. Ale tuto fázi bych vám rád pomohl překonat tím, že Vám model i rozpis nabízím ke stažení zde.
Pak nezapomeňte střechu vycpat polystyrenem. Tady ten snímek je jen ilustrace kde všude je polystyren nacpaný. Tady je jen vidět, kam musí střecha zapadat.Máte psa, sháníte pro něj nové bydlení a nechce se vám kupovat drahé a nekvalitní psí boudy? Můžete si takovou psí boudu vyrobit i doma. Za prvé ušetříte pár stovek a za druhé budete mít dobrý pocit, že jste vyrobil nové bydlení pro vašeho čtyřnohého přítele. Materiál psí boudy je různý. Klasikou je dřevo (masiv), palubky nebo OSB desky. Pokud boudu pro psa budete kupovat, můžete se setkat i s plastem. Stavba boudy pro psa krok za krokem. Boudu pro psa můžete postavit z různých materiálů, ať už jsou to latě, palubky, OSB desky nebo třeba populární.. Také je vidět částečně domazlení dveřní části. Myslel jsem že tam bude lišta. Ale lišta je drahá a co je hlavní, je fórová, má tendenci praskat a poté co jsem jí dal na levou stranu dveří, usoudil jsem, že tomu spíše uškodí a další hrany nezakrýval. Je tedy započtená v kalkulaci možná zbytečně. Domazlení spočívá i v nařezání těch krátkých palubek pod a nad vchodem a doplnení nějakých pidikusů prken které někde chyběly. Vše je vidět níže na natřených fotkách. První na řadu přichází vyřešení materiálu, jaké dřevo použít nechám na vás. Rozhodně je vhodnější použít tvrdé dřevo (dub, buk). Lze použít i tvrdý plast atp., ale náročnost spracovaní je těžší, materiál dražší, výsledný vnější efekt horší… Nyní si řekneme návod pro postavení základu pro psí boudu. Předem říkám, že pokud chcete zateplovat střechu, podlahu a stěny nebo jen stěny, budete muset de facto udělat širší základ a některé kroky zopakovat. Nejvhodnější a nejlevnější materiál k zateplení psí boudy je polystyren.
Nyní se vám pokusím krok po kroku uvést návod i s rozměry, jak co nejpřesněji a zároveň co nejjednodušeji postupovat při výrobě psí boudy. Určitě to zvládnou i ti, kteří doteď zatím nic nepostavili. Chce to hlavně trpělivost! Na fotce je vidět slastně se protahující Vlčice poté co objevila slámu v pelechu a vylézá rozehřátá ven do -10 stupňového mrazu. Bouda by neměla ležet přímo na zemi. Z toho důvodu, aby se do ní při deštivých dnech nedostala vlhkost. A v neposlední řadě, vyvýšení izoluje boudu nad zemí, tudíž se do ní v zimě nedostane chlad ze zmrzlé půdy.Zezačátku jsem taky navrhoval příliš velký sklon střechy, což bylo nepraktické pro výrobu a nepraktické pro psa když na střechu poleze. V počátku byla horní deska střechy navržena z palubek, později jsem přehodnotil a dal OSB desku nejen dospodu pod zateplení podlahy, ale i na horní desku střechy. Jednak se tím lépe dělají přesahy střechy nejen dopředu dozadu ale hlavně do stran, jednak je pevná a na souvislou plochu se líp nabíjí asfaltový pás a vypadá to paradoxně i lépe.
Bouda funguje. Je velmi těžká, ve dvou bez střechy a bez přepážky jsme jí sotva odvlekli na místo. Kdybych to přepočetl na peníze, bylo lepší jí koupit. Ale ta radost něco takto sám vyrobit, ta se nedá vyčíslit. A když se s manželkou pohádáme, alespoň máme se psem kde přespat.Sem se přepážka zasouvá. Napravo mám jednu lištu zbytečně až k zemi, ty stačí obě krátké, pak jsem jí uřízl, mimojiné i proto aby se pes v zatáčce nezlomil.Tuto kapitolu doplňuju po roce používání. Když je zima, pes zalézá až dozadu. Ze začátku tam měla hadr/deku protože jsem se doslechl, že o slámu by si mohla vypíchnout oči nebo tak. Zdá se mi to jako vyložená fáma. Lepší je jednoznačně sláma a to můžu potvrdit nejen jako tip od chovatelky ale jako vlastní zkušenost. Když jsme tam psovi dali původně hadr, vztekle ho vždycky nosila po zahradě a cupovala, v boudě ho nechtěla. Nejdřív jsme si mysleli že to je proto, že štěňata koušou do všeho. Teď už ale vyrostla a stejně hadr šel hned ven i za dešťů a zimy. Proto jsem sehnal pytel slámy. Ten jsem jí tam nasypal. Od prvního okamžiku jí to vonělo, hrozně ráda tam leze, vždycky se vykolíbá a má na sobě nějaké to stéblo a je spokojená. Sláma totiž nejen že hřeje. Ona je i měkká a to je důležité na klouby. Oproti hadru má navíc tu výhodu, že absorbuje vlhkost. Dále se v ní tolik nedrží roztoči nebo podobná havěť. Hadr psovi totiž při zvlhnutí trochu zatuchne a nevoní. Proto ho tahá ven. Škoda toho roku kvůli kloubům, asi chudák ležela jen na prknech.
Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o pár typů, jak postavit boudu pro psa. Především kvůli tomu, že psí boudy sehnané přes zverimexy, internet atd. jsou velmi drahé. Většinou to vůbec neodpovídá ceně materiálu a potřebné práce k výrobě tohoto příbytku. Vždyť jde většinou vlastně jen o pár kusů dřeva, hřebíků a polystyrenu! Bouda je zateplená vatou ISOVER 6cm.Rozměry-výška 85cm vzadu a 65cm vpředu.Ložnice 64*83cm,předsíňka 44*83cm. Na to jsem postavila a přivrtala na kovové rohy 6 trámků. přivrtala k trámkům boční desky a do středu dala ještě lištu k přivrtávání prken Já použil železný skelet stolu, který mám doma jako dost nekomfortní pracovní stůl - spolu se starým upínacím mechanismem k přichycení řezaných prken. Pak je potřeba přímočarka, která se lidově nazývá "pila šukačka", dá se koupit za 500 Kč, mafl, dá se koupit za 1000 Kč, vrtačka kterou jsem použil i jako el. šroubovák. Měl jsem půjčený i hoblík, bez toho bych se ale obešel. Pak jsem měl půjčenoý šmirglovací stroj, ale stačí šmirglpapír a ručně se to dá taky. Metr, tužku, kladivo a šroubováky má snad doma každý. Z tohoto soupisu, upraveného 3D modelu a konzultací se všemožnými lidmi vypadl finální návrh 3D modelu a tato tabulka nákladů, doupravená po sestavení boudy podle skutečnosti: Excelovská tabulka s rozpisem materiálu